Wypożyczalnie samochodów nie pobierają wystarczających opłat, ale następnie czerpią zyski, zmuszając najemców do wykupienia polis ubezpieczeniowych.
Na czterodniową wycieczkę do Irlandii, która odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, moje wynajęte auto – czterodrzwiowy Ford Fiesta – będzie kosztował mnie 56 funtów. 14 funtów dziennie. Śledziłem wszystkie kroki w naszym przewodniku po wynajmie samochodów i przypuszczam, że firma, jedna z dużych firm, nie zrobi ani grosza. Prawdopodobnie przyniesie to stratę. Powinienem być z siebie zadowolony. W rzeczywistości jedynym powodem, dla którego odjeżdżam z targami jest to, że inni urlopowicze są, szczerze mówiąc, konwojowani.

srednioterminowy-wynajem-auta-kontakt

Wynajem auta – to zbyt tani koszt

Wypożyczalnia samochodów jest w kuluarach własnej produkcji. Wszyscy pamiętamy, jak Dixons nigdy nie zarobił dużo pieniędzy na sprzedaży elektroniki, ale na pchaniu gwarancji cenowych w zamian za to. Wszyscy wiemy, że banki nigdy nie zarabiały pieniędzy sprzedając kredyty osobiste z 6% odsetkami, ale od uzbrojonych nabywców do wykupienia ubezpieczenia ochrony płatności, które (na jakiś czas) przynosiło gigantyczne zyski.

Myślę, że wszyscy wiemy, że prowadzenie biznesu wynajmującego nowe samochody za 14 funtów dziennie z kosztownej lokalizacji lotniska nie przyniesie Ci żadnych pieniędzy. Pewne jest również to, że kiedy przyjeżdżam do Dublina, będę poddawany zwykłym amatorskim dramatykom w wypożyczalni samochodów.

Wypożyczalnie samochodów nie pobierają wystarczających opłat

Ostatnim razem zjednoczona z poliestrem sprzedawczynia prawie bezczelnie popchnęła „superumiejętność zrzeczenia się obrażeń”, co kosztowałoby więcej niż samochód wypożyczony. Czy nie wiedziałem, jak niebezpieczne są drogi w Irlandii, jak łatwo mogę mieć zgarnięcie i skończyć z rachunkiem za 800 funtów, aby pokryć nadmiar? Kiedy rozkwitła moja niezależna okładka (patrz krok 3 w dzisiejszym przewodniku) stała się paskudna. Powiedziała, że nie jest ona „akceptowana” w Irlandii (co jest zupełnym nonsensem). A gdybym nie kupił super CDW, musiałaby ona preautoryzować tysiące funtów z mojej karty kredytowej. Inne kłamstwo, ale dobre, aby przestraszyć ludzi na początku wakacji, kiedy wiedzą, że będą potrzebować karty.

Wolałbym nie kupować niezależnej okładki na CDW. Wolałbym nie widzieć ludzi przede mną w wypożyczalni samochodów, płacących przez nos za zbyt wygórowane ubezpieczenie. Ale podczas gdy firma sprzedaje swój podstawowy produkt po kosztach lub poniżej, to będzie kontynuować, a może jeszcze gorzej. Nadal mogą się uczyć od tanich linii lotniczych. Dodatkowa opłata za korzystanie z radia? Opłata w wysokości 20 funtów za umieszczenie worków w bagażniku?