W Indiach furgonetka jest jednym z najpowszechniejszych środków transportu i często jest używana do dojeżdżania do szkół i z powrotem, ponieważ rodzice, zwłaszcza pracujący rodzice, są zbyt zajęci, aby sami odebrać swoje dzieci ze szkoły i gdy autobusy szkolne są pełne i nie są w stanie pomieścić innych dzieci.

Wczesne furgonetki japońskie to Kurogane Baby, Mazda Bongo i Toyota LiteAce van. Japończycy wyprodukowali również wiele furgonetek w oparciu o amerykański model płaskiego nosa, ale także furgonetek, które na rynek amerykański ewoluowały w kierunku przedniego napędu na przednie koła o dużym rozstawie osi, którego pionierem były Nissan Prairie i Mitsubishi Chariot.

Mikro-pojazdy, które spełniają przepisy kei car, są bardzo popularne w małych firmach. Pojęcia tego używa się również do określenia pełnoprawnych wagonów dworcowych (blacha przednia samochodu osobowego, płaskie fotele składane, okna wokół), a nawet oparć włazów z podstawowym wyposażeniem, przeznaczonych do użytku komercyjnego. Są one czasami określane jako „lekkie furgonetki”.

Modlin Białystok – codzienne kursy na tej trasie

W języku angielskim angielskim brytyjskim słowo van odnosi się do pojazdów przewożących wyłącznie towary, zarówno po drogach, jak i po szynach. To, co w amerykańskim języku angielskim nazywane jest minivanem, nazywane jest „people-carrier” lub „MPV”, albo pojazdem wielofunkcyjnym, a większe pojazdy pasażerskie nazywane są minibusami. Gazeta Telegraph wprowadziła ideę „White Van Man”, typowego pracownika klasy robotniczej lub właściciela małej firmy, który miałby biały Ford Transit, Mercedes-Benz Sprinter lub podobną furgonetkę. Dziś termin „człowiek i furgonetka” odnosi się do firm zajmujących się usuwaniem światła, które zazwyczaj są prowadzone przez jedynego właściciela firmy i transportują cokolwiek z zawartości całego domu do kilku pudełek. Słowo „furgonetka” odnosi się również do kolejowych wagonów towarowych krytych, zwanych „wagonami bokserskimi”. Polecamy modlin Białystok.

Modlin - super przewoźnik pasażerów za granicę

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług

W Stanach Zjednoczonych furgonetka może również odnosić się do przyczepy lub naczepy w kształcie skrzynki, używanych do przewozu towarów. W tym przypadku istnieje rozróżnienie między „suchym furgonetką” używaną do przewozu większości towarów a furgonetką-chłodnią lub chłodnią używaną do przewozu towarów chłodniczych. Samochód kolejowy używany do przewozu bagażu nazywany jest również furgonetką.